TÜKETİCİ HAKLARI - CAYMA - İPTAL İADE KOŞULLARI

 

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

27 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve 27 Şubat 2015 tarihinde yürürlüğe giren Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'da yapılan değişiklikle, İÇ GİYİM ÜRÜNLERİNDE HİJYEN VE SAĞLIK NEDENİ İLE İADE VE DEĞİŞİM İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR.

 

(Plaj ürünlerinde aldığınız ürün yalnızca denendiyse ve size olmamışsa değişim için müşteri temsilcimizi arayınız. Plaj ürünlerinde ürün etiketi üründen sökülmüşse, faturanızı kaybettiyseniz ya da ürün poşet ve her hangi bir aksesuarına zarar gelmişse ürün değişimi asla yapılamamakta. Ürün poşeti yırtık, etiketi üründen sökülmüş bir ürün göndermeniz durumunda ürün değiştirilmeyecektir. Plaj ürünlerinde ürün değişimi için kargo masrafı müşteriye ait olup Aras Kargo Holding ile karşı ödemeli kargoları şirketimiz kabul etmediğinden dolayı kargonuz bize ulaşmadan size geri dönecektir.)

 NOT: Satın aldığınız fantazi ürünleri, fantazi elbiseler, fantazi aksesuarlar da hijyen sebebi ile iç giyim kategorisinde yer almaktadır.

 

İÇ GİYİM DIŞINDAKİ ÜRÜNLER İÇİN İPTAL/İADE İŞLEMLERİ;

 

Satın aldığınız ürünün hatalı çıkması durumunda ürünü kullanmaksızın, teslim aldığınız günden itibaren on dört (14) gün içerisinde müracaat edip ürün bedelinin iadesini talep edebilirsiniz. Ürün, tarafımıza ulaşıp gerekli inceleme sonrasında hatalı olduğu tespit edildiği taktirde iade işlemi yapılacak olup, kargo ücreti giyimx.com.tr tarafından karşılanacaktır. Bu durumlarda sadece ürüne ait bedel iadesi yapılmakta olup, değişim işlemi gerçekleştirilmemektedir. 

 

Sitemizden satın almış olduğunuz herhangi bir ürünü, ambalajını açmadan, ürüne ve ambalajına herhangi bir zarar vermeden teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde teslim aldığınız şekli ile iade etme hakkına sahipsiniz. Satın aldığınız ürünü belirtilen süre içinde iade etmeden önce, [email protected] adresine ürünün fatura numarası ve iade etme nedenlerini belirten bir e-posta göndermeniz gerekmektedir. 

 

Gönderdiğiniz e-posta müşteri hizmetlerimize ulaştıktan sonra ürünü ne şekilde iade edeceğiniz konusunda size bilgi verilecektir. Tarafınıza ulaştırılan bu bilgiler ışığında iade etmek istediğiniz ürünü orijinal ambalajında, faturasını tüm nüshalarıyla anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo şirketi ile belirtilen adrese iade teslimi yapabilirsiniz. Ürünü kargo şirketine teslim ettikten sonra kargo detaylarını [email protected] e-posta adresine bildirmeniz gerekmektedir.

 

Siparişini verdiğiniz ürünün teslimi sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paket veya paketler var ise teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde bizzat kendiniz açarak kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar var ise kargo firmasına tutanak tutturarak lütfen ürünü teslim almayınız. Ödemesini yaptığınız ürün ya da ürünleri teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz ve artık hak talep etmeniz mümkün değildir. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, yırtılma, kullanılmış olma gibi benzer durumların tespit edilmesi halinde ve ürünün müşteriye teslim edildiği o anki durumu ile iade edilmemesi halinde ürünün iadesi www.giyimx.com.tr tarafından kabul edilmez.

 

Teslimatta ödeme metodu ile sipariş veren müşterimiz iptal hakkını, siparişleri kargoya verilmeden önce kullanmak zorundadır ve bu yöntemle sipariş veren müşterimiz, siparişini teslim almadığı taktirde gidiş ve dönüş kargo bedelleri ile tahsilatlı gönderi masrafları olan toplam 30.15 TL'yi firmamıza ödeyeceğini ''Mesafeli Satış Sözleşmesine'' istinaden taahhüt etmiş sayılır.

 

İPTAL KOŞULLARI

 

Satıcı firma www.giyimx.com.tr, sipariş vermiş olduğunuz iç giyim ürününün ödemesi yapıldıktan sonra, kargoya teslim edilmeden önce satışın iptalini isteyebilir ve siparişten vazgeçebilirsiniz. Aksi takdirde gün içerisinde ürün kargolanmadan önce satıştan vaz geçmezseniz iptal işlemi gerçekleşemez. Ürün elinize ulaştıktan sonra iade işlemi gerçekleşecektir. İptal işlemini gerçekleştirmek için, satıcı firmaya aynı gün saat 16.00'dan önce 0 212 216 03 27 / 0 555 878 49 69 numaralı telefon aracılığı ile veya [email protected] adresinden mail yoluyla ulaşıp, sipariş detayını vererek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Stok sorunu veya başkaca bir nedenle ürünlerden biri ya da birkaçının iptal işleminin gerçekleşmesi durumunda, iptal işlemi yapıldıktan sonra sipariş toplamının ücretsiz kargo sınırının altına düşmesi halinde, siparişe ayrıca kargo ücreti uygulanmaktadır.